Ndërlidhjet

Moody: Kriza mund të godasë gjerësisht EvropënAgjencia Moody, që merret me vlerësimin e aftësive të qeverive për të kthyer borxhet, ka ngritur shqetësimin se kriza mund të godasë sektorin bankar në Portugali, Itali, Spanjë, Irlandë dhe Britani.

Agjencia tërheq vërejtjen se kriza greke mund të ketë efekt “ngjitës” në gjithë sektorin financiar evropian.
XS
SM
MD
LG