Ndërlidhjet

Obama takohet me AbbasinShtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmud Abbas do të takohet me presidentin e SHBA-ve, Barak Obama në 9 qershor.
Takimi Obama-Abbas do të zhvillohet pas takimit të 1 qershorit me kryeministrin izraelit Benjamin Netanjahu.

Takimet do të jenë të parat mes presidentit amerikan dhe dy udhëheqësve nga Lindja e Mesme që nga fillimi i bisedimeve jo të drejtpërdrejta mes izraelitëve e palestinezëve me ndërmjetësimin e SHBA-ve.
XS
SM
MD
LG