Ndërlidhjet

Gjermania dhe Rusia propozojnë komitet të ri të sigurisëGjermania dhe Rusia kanë propozuar që një komitet i ri i sigurisë t'i vendosë rregullat për menaxhimin e përbashkët të krizave civile dhe ushtarake nga Rusia dhe Bashkimi Evropian.

Kancelarja Angela Merkel dhe presidenti Dimitri Medvedev deklaruan se çështja e parë që do të mund të trajtohej është konflikti në Transnistri, i cili i ka shqetësuar Rusinë, Ukrainën, Moldavinë dhe Bashkimin Evropian për afro dy dekada.
XS
SM
MD
LG