Ndërlidhjet

Teksas: Tre të vdekur nga shpërthimi i linjës së gazitShpërthimi i një linje të gazit në shtetin amerikan të Teksasit ka lënë tre të vdekur.

Zyrtarët thanë se punonjësit me siguri e kishin goditur gypin nëntokësor derisa po punonin në jug të Dallasit.

Gjashtë punëtorë ndodhen në spital.

Një banor lokal tha se shpërthimi jehoi si tornado dhe u dëgjua madje 13 km më larg.
XS
SM
MD
LG