Ndërlidhjet

Uruguaji - Franca 0:0


Nga takimi i Uruguajit me Francën...
Në ndeshjen e dytë të grupit A në Kampionatin Botëror të Futbollit në Afrikën e Jugut, Uruguaji dhe Franca i kanë ndarë pikët duke luajtur pa gola. Ndeshja u luajt në Kejptaun.

Ekipi i i Uruguajit, nga minuta 81, ka luajtur me një lojëtar më pak, pasi Nicolas Lodeiro u përjashtua me kartonin e dytë të verdhë.

Më herët, Afrika e Jugut dhe Meksika i ndanë pikët me rezultatin 1:1.
XS
SM
MD
LG