Ndërlidhjet

Pakistani arreston amerikanin që 'ndiqte' Bin LadeninPolicia e Pakistanit ka arrestuar një shtetas amerikan, i cili pohoi se ishte në mision për të vrarë Osama bin Ladenin.

Associated Press citoi zyrtarin e policisë Mumtaz Ahmad Kan, të ketë thënë se amerikani, i identifikuar si Geri Folkner, 52 vjeçar nga Kalifornia, ishte arestuar në një poyll në zonën Çitral në Pakistanin verior.

Ai ka patur me vete një pistoletë, thikë dhe shpatë, si dhe pajisje për të parë në errësirë.

Policia tha se ai po merret në pyetje në zyrtarët e inteligjencës.
XS
SM
MD
LG