Ndërlidhjet

Humbin jetën duke parë futbollTë paktën 11 njerëz e kanë humbur jetën në Senegal kur është shembur terasa në të cilën ishin ulur dhe po ndiqnin një ndeshje të Kampionatit Botëror në Afrikën e Jugut.

Fatkeqësia ka ndodhur dje në kohën kur njerëzit ndiqnin ndeshjen Uruguaji-Korea e Jugut.

Policia druan se nën rrënoja mund të ketë njerëz të tjerë.
XS
SM
MD
LG