Ndërlidhjet

Kampionati Botëror: Spanja – Portugalia 1:0


Futbollistët e Spanjës u kualifikuan për çerekfinale të Kampionatit Botëror në Afrikën e Jugut, pas fitores së mbrëmshme kundër Portugalisë me rezultat 1:0. Më 3 korrik Spanja takohet me Paraguajin.

Më herët Paraguaji mundi Japoninë me rezultat 5:3, pas ekzekutimit të penaltive.

Në takimet e tjera, më 2 dhe 3 korrik, luajnë edhe Uruguaji – Gana, Holanda – Brazili dhe Argjentina – Gjermania.
XS
SM
MD
LG