Ndërlidhjet

Turqi: 15 të vrarë nga sulmet kurde


Pesëmbëdhjetë veta kanë humbur jetën në përleshjet ndërmjet ushtrisë turke dhe rebelëve kurdë, në pjesën juglindore të Turqisë.

Agjencia e lajmeve Anatolia tha se viktimat përfshijnë 11 kryengritës kurdë, një ushtar dhe tre anëtarë të milicisë kurde.

Trazirat shpërthyen gjatë natës, kur rebelët e Partisë së paligjshme të Punëtorëve të Kurdistanit sulmuan bazën ushtarake në provincën Siirt.
XS
SM
MD
LG