Ndërlidhjet

Kongo: Së paku 190 të vrarë nga eksplodimi i cisternës


Raportohet se së paku 190 vetë janë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur, nga eksplodimi i një cisterne me naftë në pjesën lindore të Republikës Demokratike të Kongos.

Nga ky eksplodim i fuqishëm, që ndodhi sot, pothuajse i tërë fshati Sange ishte në flakë.

Një oficer policie tha se eksplodimi ishte shkaktuar nga “shpjetësia e madhe” e kamionit.
XS
SM
MD
LG