Ndërlidhjet

Irak: Vriten katër ushtarë, plagosen 22 vetaBurimet zyrtare irakiane njoftojnë se katër ushtarë janë vrarë dhe 22 persona janë lënduar gjatë sulmeve me bomba në Irak.

Nga ana tjetër, Al Kaida në Irak ka marrë përgjegjësinë për sulmin vdekjeprurës të kësaj jave në zyrat e televizionit Al Arabija. Nga ky sulm humbën jetën katër persona.
XS
SM
MD
LG