Ndërlidhjet

Evropa Qëndrore përballet me pasojat e përmbytjevePolakët, çekët dhe gjermanët kanë nisur sot operacionet e pastrimit të shtëpive dhe qyteteve të prekura nga përmbytjet. Përmbytjet duket se do të prekin të tjera fshatra e qytete të Evropës Qëndrore për shkak të rritjes së lumenjve në pjesë të tjera nga ato që u goditën gjatë fundjavës.

Përmbytjet gjatë fundjavës, në të treja këto shtete, kanë shkaktuar 11 viktima, derisa qyteti më i prekur është ai polak Bogatinia, kufi me Çekinë.
XS
SM
MD
LG