Ndërlidhjet

16 të akuzuar për trafikim të femrave nga KosovaProkuroria e Malit të Zi ka ngritur aktpaditë ndaj 16 personave, mes të cilëve tre policë, të dyshuar për drejtimin e një rrjeti trafikimi të qënieve njerëzore dhe prostitucioni.

Tetë persona akuzohen për organizmin e trafikimit të femrave nga Kosova e Serbia, të cilat më pas detyroheshin të futeshin në prostitucion. Tetë të tjerë përballen me akuzat për keqpërdorim të detyrës.
XS
SM
MD
LG