Ndërlidhjet

Rusi: Përfundon kriza e zjarreveRusia ka hequr sot gjendjen e jashtëzakonshme edhe nga rajoni i fundit ku ishte ende në fuqi për shkak të zjarreve. Vendimi shënon dhe fundin e krizës.

Si pasojë e zjarreve të shkaktuara nga temperaturat e larta në Rusi u dogjën 200 mijë hektarë tokë. Së paku 50 veta humbën jetën nga zjarret.
XS
SM
MD
LG