Ndërlidhjet

Nga sulmi amerikan vriten katër militantëNjë raketë amerikane ka vrarë katër persona të dyshuar si militantë, njoftuan zyrtarët pakistanezë. Sulmi ka ndodhur në afërsi të kufirit afgan. Ky është sulmi i pestë me raketa gjatë gjashtë ditëve të fundit në këtë rajon.

Zona kufitare mes Afganistanit dhe Pakistanit njihet si bazë e militantëve islamikë dhe rrjetit terrorist të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG