Ndërlidhjet

Teral: Serbia të jetë realiste për KosovënAmbasadori i Francës në Serbi, Fransoa Teral, deklaroi se politikanët dhe diplomatët serbë duhet të jenë ralistë lidhur me rezolutën për Kosovën.

Teral, të cilit së shpejti i përfundon mandati në Beograd, tha se ai ka besim në perspektivën evropiane të Serbisë.

Gjatë një vizite në qytetin e Nishit, Teral tha se Serbia është ndër partnerët më të rëndësishëm në rajon, jo vetëm për Francën, por edhe për vendet tjera të BE-së.
XS
SM
MD
LG