Ndërlidhjet

Samarxhiq: Ndryshimi i rezolutës është kapitullimNënkryetari i Partisë Demokratike të Serbisë, Sllobodan Samarxhiq, vlerësoi se pranimi i presidentit dhe qeverisë së Serbisë për ta ndryshuar rezolutën mbi Kosovën, është "akt i kapitullimit para ultimatumeve të fuqive perëndimore".

"Me rezolutën e këtillë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, Serbia do ta mundë veten dhe popullin serb", ka thënë Samarxhiq.
XS
SM
MD
LG