Ndërlidhjet

Rikthehen shendosh nga hapësira rusët dhe amerikania


Një kapsulë ruse që mbante dy kosmonautë rusë dhe një astronaute amerikane ka zbritur në tokë duke u kthyer në Stacionin Ndëkrombëtarë të Hapësirës, pasi u mbajtën për një ditë më shumë në orbitë.

Kontrolla ruse e misionit ka njoftuar se rikthimi shëndoshë e mirë në tokë i të tre të lartëpërmendurve ka ndodhur në Kazakistan.

Largimi nga qendra e hapësirës ku ishin vendosur ata u shty për një ditë pasi u tha se sistemi kompjuterik ka zbuluar një problem.
XS
SM
MD
LG