Ndërlidhjet

Rusi, Gjermani: Synohet thellimi i lidhjeve politike dhe ekonomike


Presidenti gjerman, Christian Wulff, sot e fillon vizitën e tij pesëditëshe në Rusi, që ka për qëllim thellimin e lidhjeve politike dhe ekonomike ndërmjet dy vendeve.

Gjatë vizitës, pritet që zoti Wulff të takohet me presidentin rus, Dmitri Medvedev, dhe me kryeministrin rus, Vlladimir Putin.

Gjermania është partneri më i madh ekonomik i Rusisë.
XS
SM
MD
LG