Ndërlidhjet

BE-ja ndihmon HungarinëEkspertët e Bashkimit Evropian do të arrijnë sot në Hungari për të ndihmuar në përpjekjet për pastrimin e mjedisit nga rrjedhja toksike. Kjo është katastrofa më e madhe ekologjike në Hungari.

Qindra mijëra metër kub llum toksik kanë rrjedhur nga rezervuari i një uzine alumini. Rrjedhja nisi një javë më parë dhe shtatë persona kanë humbur jetën nga incidenti.
XS
SM
MD
LG