Ndërlidhjet

Piratët somalezë rrëmbejnë anijen grekeKompania e transportit detar në Greqi njoftoi se piratët somalezë kanë rrëmbyer një anije greke.

Në anije ndodhen 24 anëtarë të ekuipazhit, nga të cilët njëri është serb, dy malazezë, tre grekë dhe 16 filipinas.

Përfaqësuesi i kompanisë tha se anijen e kanë sulmuar piratë të armatosur me dy barka.
XS
SM
MD
LG