Ndërlidhjet

Klinton: WikiLeaks sulmoi bashkësinë ndërkombëtareSekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, i ka quajtur publikimet e dokumentave nga WikiLeaks "sulm ndaj bashkësisë ndërkombëtare".

Klinton tha se SHBA-të shprehin "keqardhje të thellë" për rrjedhjen e dokumentave, dhe nënvizoi se kjo i bën më të vështira sigurinë ndërkombëtare dhe farkimin e aleancave me partnerët në botë.
XS
SM
MD
LG