Ndërlidhjet

Izrael: 40 të vdekur nga zjarri në pyllRreth 40 vetë besohet të kenë vdekur nga zjarri i pakontrolluar që shkrumboi një pyll në afërsi të qytetit Haifa në veri të Izraelit.

Zyrtarët e përshkruan zjarrin si më të keqin në historinë e vendit.

Qindra zjarrfikës po përpiqen të përballen me flakët e zjarrit, në kohën kur Izraeli po përjeton një vjeshtë tejet të nxehtë dhe të thatë.
XS
SM
MD
LG