Ndërlidhjet

SHBA: Sekretari Gajtner u lirua nga spitali


Sekretari i thesarit i Shteteve të Bashkuara, Timoti Gajtner, është liruar nga një spital në Uashington, mbrëmë vonë, pas trajtimit të suksesshëm të gurit në veshkë, ka njoftuar sot një zëdhënës i Departamentit të Thesarit.

Mëtutje, ai njoftoi se zoti Gajtner ishte liruar nga spitali më herët se sa parashihej, pasi ndjehej shumë më mirë dhe pritet që të hënën të ktheht në zyrën e tij.
XS
SM
MD
LG