Ndërlidhjet

Obama: Lidhjet SHBA-Turqi janë të rëndësishme si asnjëherëLidhjet e Shteteve të Bashkuara me Turqinë janë "më të rëndësishme se kurrë më parë" përkundër dallimeve rreth Iranit, tha presidenti amerikan Barak Obama, duke i bërë thirrje Ankarasë që t'i përmirësojë raportet me Izraelin.

"Interesat dhe vlerat e përbashkëta nuk mund t'i zvoglojnë marrëdhëniet tona madje edhe kur kemi mospajtime", tha Obama në një intervistë me shkrim për gazetën turke "Hyrijet".
XS
SM
MD
LG