Ndërlidhjet

Seuli beson se Penjani do vazhdojë me provat bërthamoreKorea e Veriut mund të zhvillojë një provë të tretë bërthamore gjatë vitit të ardhshëm, derisa gjasat për bisedime dypalëshe me Korenë e Jugut janë të pakta.

Këto vlerësime janë bërë në studimin më të fundit të diplomacisë jugkoreane. Raporti i rregullt u publikua vetëm një ditë pas kërcënimeve të Penjanit për "luftë të shenjtë" me Seulin.

Korea e Veriut ka zhvilluar prova bërthamore në vitet 2006 dhe 2009.
XS
SM
MD
LG