Ndërlidhjet

Përleshje sektare në Nigeri
Përleshje sektare kanë shpërthyer ndërmjet të grupeve të armatosura krishtere dhe myslimane në qytetin Jos në Nigerinë qendrore, dy ditë pas sulmeve me bomba në rajon që lanë më shumë se 30 të vdekur.

Agjencia Reuters raporton se ndërtesave u është vënë flaka dhe njerëzit po ikin në strehimore, ndërkohë që policia dhe ushtria kanë arritur në vendin e ngjarjes për të shpërndarë turrmat.
XS
SM
MD
LG