Ndërlidhjet

Piratët rrëmbyen një anije algjerianePiratët e Somalisë dyshohet se kanë rrëmbyer një anije algjeriane me 27 anëtarë të ekuipazhit, njoftoi trupi i BE-së i angazhuar në luftën kundër piraterisë.

Raportohet se anija "Blida" është rrëmbyer të shtunën, 150 milje detare në juglindje të portit Salala në Oman.

Anija algjeriane me ekuipazh nga Algjeria, Ukraina dhe Filipinet, lundronte për në Tanzani.
XS
SM
MD
LG