Ndërlidhjet

Dy të vrarë në ÇeçeniNjë ushtar rus dhe një person i dyshuar si militant janë vrarë gjatë një shkëmbim zjarri në rrethinat e Groznit.

Si pasojë e incidentit në kryeqytetin çeçen raportohet se janë plagosur edhe gjashtë ushtarë, një polic dhe një civil.
XS
SM
MD
LG