Ndërlidhjet

Lukashenko bën betimin të premten


Presidenti i Bjellorusisë, Aleksander Lukashenko, të premten do të bëjë betimin për mandatin e katërt presidencial.

Lukashenko u rizgjodh në zgjedhjet e dhjetorit, për të cilat vëzhguesit ndërkombëtarë thanë se ishin të manipuluara. Qindra persona u arrestuan në protestat që i pasuan ato.

Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara kanë thënë se janë duke shqyrtuar saknskione të mundshme kundër Bjellorusisë.
XS
SM
MD
LG