Ndërlidhjet

Tunizi: Arrestohen 33 anëtarë të klanit të Ben AliutTelevizioni shtetëror në Tunizi raportoi se 33 anëtarë të klanit të presidentit të përmbysur Zine al-Abidine Ben Ali janë arrestuar për krime kundër shtetit.

Ndërkohë, udhëheqësit e përkohshëm të Tunizisë i kanë liruar edhe të burgosurit e fundit politikë, dhe premtuan "shkëputje të plotë me të kaluarën".

Javën e kaluar Ben Ali iku në Arabinë Saudite.
XS
SM
MD
LG