Ndërlidhjet

Dhunë në Afganistan, NATO vret 10 militantë


Një betejë e armatosur ndërmjet trupave të NATO-s dhe kryengritësve në provincën Khost të Afganistanit, ka lënë 10 militantë të vrarë. Burimet zyrtare bëjnë të ditur se NATO ka arrestuar edhe 12 kryengritës të tjerë.

Në një sulm të ndarë, një civil ka humbur jetën, kur tre sulmues vetëvrasës shpërthyen ekspolozivët e tyre.
XS
SM
MD
LG