Ndërlidhjet

Kajro: Rritet numri i viktimave


Ka arritur në 38 numri i personave që kanë humbur jetën gjatë dy ditëve të fundit në protestat antiqeveritare në Egjipt, duke çuar në 45 numrin e të vrarëve brenda një jave.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë edhe për 2,000 të plagosur.

Protestat kundër regjimit të presidentit Hosni Mubarak kanë vazhduar dhe sot, ndërsa kabineti qeveritar i Egjiptit ka dhënë zyrtarisht dorëheqje.
XS
SM
MD
LG