Ndërlidhjet

BE-ja ngrin pasurinë e Ben AlisëMinistrat e jashtëm të Bashkimit Evropian kanë vendour të ngrijnë të gjitha pasuritë dhe llogaritë bankare të ish presidentit tunizian, Ben Ali dhe gruas së tij. Vendimi u morr pas kërkesës së autoriteteve të reja tuniziane.

Ben Ali dhe bashkëshortja e tij Lejla Trabelsi gjatë viteve të sundimit të tyre kanë kontrolluar shumicën e ekonomisë së vendit.

Ben Ali u rrëzua nga posti i presidentit dhe e braktisi vendin si pasojë e protestave popullore.
XS
SM
MD
LG