Ndërlidhjet

Asanzh kërkon kthimin në AustraliXhulian Asanzh, themeluesi i WikiLeaks-it, i ka bërë thirrje kryeministres australiane që të mundësojë kthimin e tij në atdhe dhe të mbrojë njerëzit e organizatës që drejton.

Momentalisht Asanzh gjendet në Britani në kushte strikte të lirimit me kusht, pasi kërkohet nga Suedia nën akuzat për krime seksuale.

Asanzh është nën hetime edhe nga Uashingtoni për nxjerrjen e qindra mijëra dokumentave të klasifikuara të diplomacisë amerikane.
XS
SM
MD
LG