Ndërlidhjet

Irak: Sulmi vret 6 persona, plagos disa


Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën dhe 35 të tjerë janë plagosur nga sulmet në veri të Irakut.

Objektivat e tre shpërthimeve të njapasnjëshme në qytetin Kirkuk nuk janë ende të qarta.

Ky rajon është epiqendër e tensioneve etnike ndërmjet arabëve, kurdëve dhe turkmenëve.
XS
SM
MD
LG