Ndërlidhjet

Protesta dhe viktima në IrakForcat e sigurisë në Kurdistanin e Irakut kanë hapur zjarr ndaj protestuesve duke vrarë dy prej tyre. Protestuesit kërkonin reforma në veri të Irakut.

Protestat në shkallë të vogël janë thuajse të përditshme në Irak dhe në qendër të tyre janë kërkesat për shërbimet bazë si furnizimi me ujë të pijshëm dhe drita.

Kryeministri Nuri al Maliki ka akuzuar bathistët dhe Al Kaidën si nxitës të protestave.
XS
SM
MD
LG