Ndërlidhjet

Kabul: Sulmohet banka, vritet një person


Persona të armatosur kanë sulmuar një degë të bankës së Kabulit në lindje të Afganistanit. Agjencia e lajmeve Reuters citon dëshmitarët të kenë thënë se së paku një person ka humbur jetën.

Banka e Kabulit është njëri nga institucionet që vepron me pagat e forcave të sigurisë dhe të zyrtarëve të qeverisë.
XS
SM
MD
LG