Ndërlidhjet

18 të vrarë nga sulmi në Bankën e Kabulit


Të paktën 18 veta kanë humbur jetën dhe mbi 80 janë plagosur nga shpërthimi në një degë të Bankës së Kabulit në lindje të Afganistanit.

Përgjegjësinë për sulmin në qytetin Jalalabad e kanë marrë talibanët.

Këta të fundit bëhet e ditur se kishin në shënjestër forcat afgane, që po merrnin të ardhurat mujore në bankë.
XS
SM
MD
LG