Ndërlidhjet

Së paku 10 të vrarë në Zauijah të LibisëSë paku 10 veta janë vrarë dhe dhjetëra janë plagosur në qytetin Zauijah të Libisë, i cili gjatë ditës ka qenë arenë e përleshjeve të protestuesve me forcat pro qeveritare.

Lajmi bëhet i ditur nga gazeta libiane Kurina. Gazeta raporton se numri i viktimave mund të rritet pasi luftimet po i pengojnë të plagosurit që të kërkojnë ndihmë nëpër spitalet.
XS
SM
MD
LG