Ndërlidhjet

Kamerun: Duhet të ndalim GadafinKryeministri i Britanisë Dejvid Kamerun tha se bashkësia ndërkombëtare nuk duhet të lejojë liderin e Libisë Moamer Gadafi që t'i vrasë njerëzit e vet.

Duke folur në Londër në një konferencë të përbashkët për shtyp me presidentin e Afganistanit, Hamid Karzai, Kamerun tha se "nuk është e pranueshme që koloneli Gadafi të mund t'i vrasë njerëzit e vet, duke përdorur aeroplanë dhe helikopterë".

Kamerun tha se nevoja për të mbrojtur civilët libianë ka qenë shkak i kërkesës së tij për mundësinë e vendosjes së zonës së ndalim fluturimit mbi Libi.
XS
SM
MD
LG