Ndërlidhjet

Irak: 6 të vrarë, dhjetëra të plagosur


Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i bombës në qytetin Basra të Irakut.

Autoritetet policore bënë të ditur se sulmi qëlloi autobusin e pasagjerëve, ndonëse kishte në shënjestër autokolonën e trupave amerikane.

Në mesin e vitimave ka gra dhe fëmijë.
XS
SM
MD
LG