Ndërlidhjet

Pakistan: 13 të vdekur nga shpërthimi i gazitZyrtarët e Pakistanit thanë se të paktën 13 njerëz janë vrarë dhe dhjetra janë plagosur nga shpërthimi i gazit në një pikë karburanti në qytetin lindor Faiselabad.

Nuk është e qartë se çfarë e ka shkaktuar shpërthimin.

Një zyrtar lokal tha se shpërthimi ishte nxitur nga një automjet bombë.

Disa media raportuan se shpërthimi ndodhi afër një zyre të agjencisë së inteligjencës,
XS
SM
MD
LG