Ndërlidhjet

Bombë në shkollën në AfganistanNjë bombë ka shpërthyer në një shkollë në Afganistanin lindor, duke vrarë drejtorin dhe plagosur dy mësues.

Sulmi ndodhi në rrethinat e qytetit Xhalalabad në provincën Nangarhar.

Talibanët e mohuan përgjegjësinë për sulmin në shkollën ku mësojnë vetëm djem.
XS
SM
MD
LG