Ndërlidhjet

Evropianët diskutojnë sigurinë bërthamoreMinistrat e energjisë, autoritetet bërthamore dhe zyrtarët e energjisë bërthamore do të takohen sot për t’i rishikuar masat e sigurisë.

Takimi në Bruksel është nxitur nga incidenti bërthamor në centralin Fukushima në Japoni.

Po sot, kancelarja Angela Merkel pritet ta shpallë zyrtarisht pezullimin tre mujor të operacioneve të zgjëruara bërthamore në 17 reaktorët bërthamorë të Gjermanisë.
XS
SM
MD
LG