Ndërlidhjet

BE e shqetësuar me ngecjet në Bosnjë


Komisioni Evropian ka shprehur shqetësimin për mungesën e përparimit në formimin e qeverisë së Bosnjës dhe Hercegovinës.

"Është e mundur të gjendet një zgjidhje, e cila do t'i njihte prioritetet e të gjitha palëve të interesuara. Në kë aspekt, ne mirëpresim dhe mbështesim plotësisht përpjekjet e përfaqësuesit të lartë të BE-së, Vladimir Inzko, në këtë drejtim", thuhet në deklaratën e shefes për politikë të jashtme të Bashkimit Evropian, Kethrin Eshton.
XS
SM
MD
LG