Ndërlidhjet

Pamjet satelitore tregojnë shkatërrimet në JaponiSatelitët që shfrytëzohen për përcaktimin e hartave në tokë, kanë bërë fotografi të Japonisë pas tërmetit dhe cunamit të fuqishëm që goditën vendin javën e kaluar.

Krahasuar me fotografimet e mëhershme, shihen qartë pasojat e tmerrshme nga shkatërrimet.

Fotografitë tregojnë se cunami ka asgjësuar vendbanime të tëre, ka shkatërruar aeroporte dhe tokë bujqësore, ka dëmtuar rrugët, ndërsa elektranat bërthamore i ka shndërruar në lëvozhga apokaliptike.
XS
SM
MD
LG