Ndërlidhjet

Irakianët kundër shtypjes në Bahrein


Mijëra njerëz janë tubuar në rrugët e Irakut për të protestuar kundër shtypjes së demonstruesve shiitë në Bahrein.

Protesta janë raportuar në sheshin Tahrir të Bagdadit si dhe në qytetet Sader Siti e Suni Dijala. Ato janë thirrur nga kleriku radikal i shiitëve, Muktada al-Sader.
XS
SM
MD
LG