Ndërlidhjet

Gjermani: Fillon gjyqi ndaj pjesëtarit të Al KaidësRami Makanesi, 25 vjeçari gjermano-sirian, i cili akuzohet se është stërvitur në kampet e Al Kaidës në Pakistan del sot para gjyqit në Gjermani.

Prokuroria thotë se para arrestimit nga forcat pakistaneze, Makanesi planifikonte kthimin në Gjermani për të mbledhur fonde për Al Kaidën dhe për të organizuar sulme terroriste.

Gjykimi i tij fillon një javë pas tre arrestimeve të bëra në Gjermani nën dyshimet për organizimin e sulmeve terroriste.
XS
SM
MD
LG