Ndërlidhjet

Futboll: Laurent Blank në telasheFati i trainerit të kombëtares franceze në futboll, Laurent Blank, është i paqartë pas shpërthimit të një skandali me ngjyra racore.

Futbollisti nga Senegali, Patrik Vieira, u bëri jehonë kritikave pas pohimeve se Blank dhe disa zyrtarë të lartë të futbollit francez kanë diskutuar për aplikimin e kuotës për të kufizuar numrin e futbollistëve me shtetësi të dyfishtë.

Raportohet se kanë filluar dy hetime të ndara të Federatës së Futbollit të Francës për t'i hetuar pretendimet.
XS
SM
MD
LG